Jak to chodí, když se u nás stavíte?

Pár dat jak to chodí u nás v eshopu, když se potencionální zákazník rozhodne před nákupem bekovky zjistit, co jsme to za eshop...
A k tomu říkáme "proč ne, chlapi".
Pár dat jak to chodí u nás v eshopu, když se potencionální zákazník rozhodne před nákupem bekovky zjistit, co jsme to za eshop...
A k tomu říkáme "proč ne, chlapi".
Muži v Praze hledají na internetu výrazy jako např. "pánské bekovky praha". V Praze je hodně obchodů. Ale přijeďte k nám do Svitav a přivítáme vás, nabídneme kávu, vyzkoušíte si desítky bekovek, poradíme vám a dostanete větší slevy než v eshopu. PS: nejezdí k nám pro bekovky jen z Prahy, ale muži z celé republiky. A to je fajn, díky.
Ohlásit se můžete nejlépe prostřednictvím SMS nebo emailem. Poinformujeme vás, že nemáte čekat žádnou kamennou prodejnu, obrovské sklady a haly, ale jednoduchou kancelář tří pracovníků. Mít dnes byznys prostor takzvaně "doma" je trendy. Už dávno to není ostuda. Proč také vyhazovat 20tisíc za nájmy kanceláří, platit sídla na tzv. pražských adresách, atd. Je to nesmysl.
Jsme milovníci bekovek a sídlíme ve Svitavách.
Zákazníci, v drtivé většině jde o muže a jejich manželky, dorazí k nám do kanceláře v den a čas, který se jim hodí. Někdo ráno, někdo v poledne a jiný večer.
V prvním okamžiku se vůbec nejedná o to "prodat něco za každou cenu". Tak to chodit prostě nemůže. To by bylo krátkozraké podnikání. V první řadě jsme komunitní milovníci bekovek. Až v druhé řadě je byznys.
Sedneme si v pracovně, klábosíme, dáme kafe a čaj. Postupně dojdeme k tomu proč a jakou bekovku pán shání. Dostaneme z vás jaký typ nechcete a potom pomalu jdeme ke zkoušení bekovek, radíme, přebíráme, chodíme k velkému zrcadlu v chodbě a na stůl odkládáme ty vzorky, který postoupí do druhého kola.
Zákazník přijede většinou s nějakou představou. Během hodinky nebo dvou hodin mu jeho představu potvrdíme nebo změníme. Chci, aby odtud odjížděl maximálně spokojen. Líbí se nám, když zákazník odjede s více než jedním kouskem bekovky. Je to příjemný čas. Tolik toho u případného obchodu probereme, že jsme vzájemně a příjemně unaveni. Zákazník dostane dárek, pokladní doklad (ctíme EET), rozloučíme se, uděláme případně pár fotek a obě strany jsou spokojeny. Vyměnit zboží samozřejmě můžou, proč ne.
Jeden zákazník byl nespokojen se zrcadlem, proto jsme mu udělali tabletem sadu fotek a teprve tam se ujistil, že bekovku, kterou chtěl - mu prostě neslušela. Nakonec odešel s newsboykou z ovčí kůže a s objednávkou na "ruské krasavice".
Jiný zákazník přijel pro jednu bekovku, nakonec si odevzl 5 ks! Další pán slíbil, že zaplatí až druhý den online z banky, Vzal bekovky a odjel. Druhý den opravdu zaplatil. Jiný pán koupil dvě pro sebe. Potom koupil ještě manželce a minulý týden k nám poslal i dceru pro bekovku Show Time.
Byli tady vojáci, hudebníci, divadelníci, motorkáři, auto závodníci, prostí noname, lékaři, atd.
Bekovky nosí mnoho mužů. A to nás těší. Chlapi, díky!
PS: Možná to nevyznělo, ale nejdůležitější je, že vám rádi vždy poradíme, kterou koupit a kterou ne. Obraťte se na nás.

Zanechat komentář