Jaká je cenová politika u bekovek?

Ceny pánských čepic bekovek tvoří (jakož i u drtivé většiny jiného zboží ve světě) největší hráči - obchodníci na evropském trhu. Mezi ně nepatří z 99% žádný běžný e-shop, ale nadnárodní obchodníci s textilem nebo výhradní zástupci jednotlivých významných značek.

Cenu určí v některých kategoriích obchodník, který má kapitál na tzv. naskladnění obrovského množství kusů a druhů čepic bekovek. Jednat se musí o série min. v řádech tisíců kusů. Takový obchodník má potom významný vliv na velkoobchodu i maloobchodu v regionu EU.
Problémem a jakýmsi mixem jsou státy v kterých se obtížně uplatňují běžné obchodní standardy a zákony. V nich můžete koupit originál, krásné kopie nebo nízko kvalitní napodobeniny prakticky jakýchkoli značek a typů bekovek. To sebou nese negativa jako např. to, že asijští a indičtí výrobci si pletou a nerespektují názvy jednotlivých kategorií a tvarů bekovek. Proto se při velkoobchodních nákupech mimo EU musíte umět orientovat a rychle se učit.
Nemálo e-shopů s bekovkama v ČR prodává různé "bekovky" za 200 až 300 Kč, neposkytují hlubší informace o tvaru a kategorii bekovky, nerecenzují jednotlivé typy, nedovedou zákazníkům radit jaká bekovka se jim hodí a která nikoli. Je to prodejní masakr za každou cenu. Takovým e-shopům nejde o lásku a sympatie k bekovkám. Mnohdy prodávají všechno možné a bekovky jsou jen částečkou jejich nabídky. Neřeší zda-li prodávané bekovky "zapáchají" tzv. asijským chemickým smradem z výroby, jak jsou čepice balené nebo v jakém jsou stavu.
Nedávno jsme si kvůli "testu" objednali letní pánskou bekovku z jednoho známého sportovního eshopu v ČR. Balení bekovky bylo "smutné". Bekovka byla zmačkaná, přehnutá a svázaná v nevzhledné černé fólii. Z Asie vám za tzv. "super" cenu může přijít kontejner s bekovkama a po proclení zjistíte, že 30% je poškozeno a neodpovídá tvarem, barvou a velikostí původní objednávce. Velcí hráči na trhu to risknou. Mají totiž možnost nakoupit bekovky v nákupní ceně za 1 dolar/kus.
Takové bekovky najdete v běžných obchodech nákupních center a podbízejí se pouze cenou do 300 Kč. Značka, kvalita, tvar, originalita a nebo přírodní materiál v takovém obchodování nehraje žádnou roli. Koupíte si bekovku v takovém obchoďáku nebo velkoeshopu a po roce zjistíte, že:
- kšilt bekovky je ze sluníčka tzv. "vyšisovaný" a párá se
- vykukují nitě u švů...
- knoflík není kovový, ale plastová krásná napodobenina
- že ani po roce vaše bekovka 100% nevysmrádla a jakoby pořád cítíte něco jako naftalín
- že bekovka po roce nošení bledne a ztrácí barvu
- po vyprání v pračce pouští stopy barvy...
- že reklamace je skoro nadlidským úsilím
- že ve "vaší" bekovce z obchoďáku chodí v Brně a v Praze už tolik lidí...
Ceny vyšší avízují, že obchodník si dělá rezervu na bezproblémové vyřizování reklamací, nakupuje tzv. "zaručený" materiál, bekovky které nepouští barvu, bekovky které mají tvar a designe, které na slunci nezblednou a třeba i bekovky, které nesázejí na laciný plast hmoty.
V takovém případě je zákazník nucen po čase koupit novou bekovku.
U nás, v našem e-shopu je to naopak. Na milujemebekovky.cz si také za čas zákazník koupí bekovku, ale ne proto, že musí, ale proto, že chtějí vlastnit a nosit další krásné a originální kousky.

Zanechat komentář