Proč NEkupovat bekovky v zahraničí?

Jednoduchá otázka i nabídka se stejně jednoduchou odpovědí. Bekovky si může kdokoli koupit kdekoli. Třeba v Číně nebo v USA. Proč ne.

V tomto článku vycházíme např. z našich obchodních zkušeností s výrobci a eshopy.. Několikrát jsme naletěli, kdy zboží na produktových fotografiích neodpovídalo realitě, bylo nám několikráte posláno jiné zboží než které bylo objednáno, různé eshopy v zahraničí přestaly komunikovat, když jsme chtěli řešit reklamaci. Na podvodníky jsme narazili nejen v Číně, ale ve Velké Británii, Holandsku a také v Belgii.
Výhody nákupu v zahraničí:
Taková bekovka se dá v zahraničí pořídit levněji o 10% až 35%. Většina zahraničních mega online shopů nabízí poštovné zdarma až od nějakého min. limitu, např. v ceně od 40 EUR.
Nevýhody nákupu v zahraničí:
Těch bývá mnohem více.
- delší doba dodání
- dražší poštovné
- nemožnost v ČR uplatnit standardní záruku po 24 měsíců
- nutnost zaslat zboží v případě reklamace do zahraničí, což na poštovném stojí mnohdy více než    je cena zboží
- nutnost komunikace v cizím jazyce zvláště u reklamací
- propastný nesoulad právních norem při reklamacích se zákony ČR
- a mnohé další
No a zcela určitě nikde v zahraničí nedostanete ke každému nákupu bekovku zdarma a nikdo vám osobně neporadí a nedá vyzkoušet bekovku, tak jak je to běžné u nás viz náš minulý článek.
Nám bekovku standardně můžete vrátit, můžete poprosit slevu, můžeme licitovat o typ bekovky zdarma, můžete poslat svou fotografii a požádat o doporučení vhodného typu bekovky, atd. To jsou nezanedbatelné výhody.
Vyzkoušejte si toto třeba s čínským eshopem nebo jim zkuste vrátit zboží. Spláčete nad výdělkem.
  

Zanechat komentář