Jaký typ bekovky?

V bekovkách je důležité se tak trochu vyznat. Pomůže Vám to s výběrem před nákupem. A navede Vás to na správný směr v oblasti tvorby vlastní sbírky bekovek.

 

Jaké rozlišujeme styly bekovek?

Golf classic

Bekovky speciálního aerodynamického tvaru, které se zejména v Itálii, Velké Británii, Skotku, USA začaly hojně nosit jako image styl při společenském hraní golfu. Pánové přijeli na golf v jiné bekovce, ale na hřiště si berou golfovou bekovku. Postupem času se tento typ z prostředí golfu usadil v běžném životě bekovkářů. Golf není podmínkou. Máte takovou a líbí se Vám tento styl?

North classic

Bekovky klasického tvaru, které se zejména ve státech staré britské monarchie a koloniálních státech velmi rychle rozšířily a staly se moderní formou pokrývky hlavy u mužů. Tento typ by se měl spíše nazývat "English classic", protože jejich původ a nejvyšší oblíbenost pochází ze států jako jsou Velká Británie, Skotsko, Irsko, USA, Dánsko, Německo, Indie, atd. Prostě klasika! Postupem času se tento typ bekovky stal nejoblíbenější variantou. Materiál bývá vlna v různých kombinacích a oblíbený tvídový styl. U této "viktoriánské bekovky" se nepoužívá celokožená varianta. Máte takovou a líbí se Vám tento klasický styl?

Mafia classic

Bekovky nezaměnitelného vzhledu a tvaru, to je Mafia classic. Tento typ bekovek by se měl jmenovat raději "East Mafia Boss classic", protože jejich původ pochází z východních států. Prostě klasika pro boss styl! Postupem času se tento typ bekovky stal velmi oblíbeným a díky migraci národů na tyto bekovky narazíte v Rusku, USA, ČR, Itálii. Prostě všude u významných bosů a ortodoxních rodů. Materiál je vždy 100% kůže (často kozinka) v různých kombinacích s hedvábnou podšívkou. Bekovku milují např. Bulhaři, Ukrajinci, Rusové, Albánci, Italové a Američané. Máte takovou mafia boss bekovku a líbí se Vám tento klasický styl?

kozene.jpg

Newsboy classic

Bekovky "ňůsbojsky" představují současnou trendovou modernu v třídě bekovek. Jejich původ vychází jako časový vývoj ze všech ostatních typů bekovek. Materiál je bavlna, kůže, pletenina v kombinaci s umělým vláknem. Jako podšívka se používá kombinace různých materiálů s důrazem na jemnost a prodyšnost. Bekovková třída Newsboy se identifikuje známým rozšafným tvarem, často s knoflíkovou kuličkou na horní straně čepice. Prostě stylová a frajerská Newsboy. U těchto bekovek hledejte kvalitu, protože můžete narazit na nekvalitní "china newsboy" bez vlastního stylu za 7 EUR. Máte takovou newsboy bekovku a líbí se Vám tento klasický styl?

Popular classic

Bekovky "populárky" jsou nejvíce prodávané a populární obecné v třídě čepic bekovek. V podstatě čím dál více nahrazují klasické kšiltovky. Nosí je muži i ženy po celém světě a to více a více. Snad jen Velká Británie a Austrálie si drží malý odstup, protože jsou stylem konzervativci. Materiál u bekovek typu Popular je bavlna, kůže, pletenina a manchester v kombinaci s umělým vláknem. Bekovková třída Popular se vyznačuje širším spektrem tvarů, které se od sebe mírně odlišují. Máte z čeho vybírat. V této řadě najdete mnoho krásných kousků do sbírky na každodenní nošení v širokém poli vašich aktivit. Máte takovou Popular bekovku a líbí se Vám tento moderní styl?

Stripe1.JPG

"Kačerky" classic

Bekovky "kačerky" se více a více prosazují ve střední Evropě a v ČR. Jak již vyplývá z názvu "kačerka", tak tyto pánské čepice bekovky se ne náhodou nepodobají kačeřímu zobáku a jeho hlavě. Vyžaduje to trochu představivosti, ale je to tak. Kačerky mají svůj vlastní nezaměnitelný, kompaktní tvar a oblíbený styl. Tyto bekovky sluší všem, kteří mají rádi "zlatý dobrý střed" a nechtějí v hned v začátku nošení bekovek excelovat v kožených mafiánkách nebo v tzv. "Hollywood Actors" bekovkách. Kačerky se hodí snad ke každé činosti a sluším absolutně všem typům mužů.

kacerka.jpg

 

Kolik stojí bekovky?

Good question, řekl by angličtinář. Obecně se dá říci, že bekovky do 545 Kč jsou "čína". U nich neřeště kvalitu, nekvalitní švy, nezastřižené nitě, nevonící látky podšívky, umělý materiál z 70% výrobku, blednoucí barva na slunci tzv. vyšisování. Z Číny a Pakistánu se dováží v nákupní ceně do 80 Kč. Takové neprodáváme, ty si musíte kupit v masovkách. 

Přečtěte si podrobné informace a recenze z oblasti bekovek a pánských čepic v našem blogu zde.